Uczennica Maga – Trudi Canavan"Uczennica Maga" to prequel Trylogii Czarnego Maga. Akcja powieści dzieje się na wiele setek lat przed wydarzeniami z "Gildii Magów". Pojawia się także mnóstwo elementów wspólnych. Mogłoby się wydawać, że będzie to gratka dla fanów Sonei. Jak to się ma do rzeczywistości?


Całą książkę można opowiedzieć w kilku zdaniach. Tessia chce zostać Uzdrowicielką, tak jak jej ojciec. Ponieważ jest kobietą, jest to mało prawdopodobne. Okazuje się, że posiada talent magiczny. Trafia na nauki do Mistrza Dakona. Wkrótce dochodzi do wojny z Sachakanami. Przez 3/4 powieści magowie zbierają się do walki. Z punktu widzenia akcji, fabuły, opowieści, jakiejś przygody ta książka leży. Jest wybitnie nudna. Tu się naprawdę nic nie dzieje. Nie oznacza to jednak, że trzeba ją przekreślić.

"Uczennica Maga" może się spodobać tylko miłośnikom poprzednich Trylogii. Jeśli kogoś zafascynował świat Kyralii i Krain Sprzymierzonych, świat Magów i Gildii, to ta powieść jest właśnie dla niego. Mamy tu bowiem wszystko, o czym wspominali dawni bohaterowie, także to, nad czym pracował Mistrz Dannyl. Dowiadujemy się, jak powstała Gildia Magów, jakie zasady panowały przed jej powstaniem, jak kiedyś Magowie posługiwali się wyższą, potem czarną magią. Jesteśmy świadkami upadku Sachaki, również powstania Azylu Zdrajców. Jest tu mnóstwo faktów i teorii, bardzo mało natomiast akcji.

Mam już całą serię książek Trudi Canavan z Edipresse. Na półce wygląda naprawdę fajnie, prawda? 


W prezencie dostałam "Złodziejską magię", ale nie mogę się jeszcze zebrać do jej czytania. Może za jakiś czas. Na razie potrzebuję chyba czegoś bardziej poruszającego. Biorę się za poszukiwania.

Pozdrawiam!


Tytuł: Uczennica Maga
Autor: Trudi Canavan
Przekład: Agnieszka Fulińska
Wydawnictwo Edipresse
Warszawa
Liczba stron: 407/411
Ocena: 5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Pisadło i czytadło , Blogger