ZNALEZIONE W SIECI #1Znalezione w sieci to przegląd tego, co nowego znalazłam, poczytałam i odkryłam w zeszłym tygodniu. 


1. W tym tygodniu po raz pierwszy trafiłam na zenblog.pl, który jest niesamowicie motywującym i pozytywnym miejscem w sieci. 
W szczególności polecam ostatni wpis "Mogłabym bym być jak Gary, ale czegoś mi brakuje..."

2. Zenja.pl to z kolei ogromna skarbnica grafik, zdjęć. Jest bardzo kolorowo, również bardzo motywująco, pomysłowo i naprawdę ciekawie. 
Do pobrania są w TYM wpisie wygodne i na pewno wielu osobom przydatne organizery i kalendarze.

3. "Niewidzialni" to książka napisana przez bezdomnych. Jej powstanie zostało zainicjowane przez Fundację Kapucyńską oraz Grupę Walk. W książce zebrane są historie bezdomnych, poruszające i przede wszystkim uczące empatii. Publikację jednak wyróżnia nie tylko tematyka, nie tylko jej surowa, kartonowa okładka, ale to, iż dzięki zastosowaniu specjalnego tuszu można ją czytać tylko na mrozie. Tylko w ten sposób można w pełni przekazać to, z czym wiąże się z życie bezdomnych.
Książka kosztuje 155 zł, z czego 100 zł przekazywane jest na rozbudowę jadłodajni dla ubogich w Warszawie. Można ją zamówić TUTAJ.
4. Raczej rzadko oglądam telewizję, a już na pewno nie śledzę wielosezonowych seriali. Zapowiedź jednego strasznie mnie jednak zaintrygowała. Chodzi oczywiście o "Belle Epoque", którego premierę TVN zapowiada na 15. lutego. I szczerze- nie mogę sie doczekać! Dostępna jest natomiast już teraz na stronie Wydawnictwa MUZA książka inspirowana tymże serialem (nie odwrotnie!). "Najdłuższa noc" dostępna jest TUTAJ.


5. "Upadłe damy II Rzeczypospolitej" to książka dla miłośników ciekawostek historycznych. 8 kobiet przedwojennej Polski, które siało postrach, przerażało, a kilka z nich wywołało niemałą sensację obyczajową w całym kraju. Czy wiedzieliście, że w prowodyrem największej w Polsce afery korupcyjnej była kobieta, Wanda, patologiczna zakupoholiczka? Książkę dostępna jest w Wydawnictwie ZNAK.

Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Pisadło i czytadło , Blogger